Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Dachówki

Blog:  wezyr
Data dodania: 2013-01-25
wyślij wiadomość

Taka mała podpowiedź i ostrzeżenie dla wszystkich, którzy będą się budować. Może to jest dla niektórych oczywiste, ale myśmy nie wedzieli, że szukając dachówek pod koniec roku ma się bardzo okrojony wybór, bo fabryki nie produkują,  a wyprzedają resztki z magazynów.  

My musieliśmy zmieniać rodzaj dachówek jakie chcieliśmy położyć, bo nigdzie ich nie było, a bardzo chcieliśmy taką typową esówkę. Roben musiał zostać zastąpiony dachówką Koramic. W innym wypadku czekał nas przestój w budowie do lutego/marca.

 

1Komentarze
Data dodania: 2013-01-25 20:53:04
Wprawdzie dach mamy za soba od listopada, ale nie wiedzielismy o tym :( mozna sie wkurzyc jak sie miało juz upatrzony model, a tu trzeba zmienic ...
odpowiedz

Przeciekający dach :(

Blog:  wezyr
Data dodania: 2013-01-25
wyślij wiadomość

Niestety po pierwszych opadach śniegu kilka tygodni temu (spadło go naprawdę dużo) zaczął nam przeciekać dach w miejscu kosza. Wg dekarza duża ilość śniegu przesunęła jakąś uszczelkę i w czasie roztopów woda lała się do środka. A tak to wygląda:

blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl

Dekarz miał to naprawić, ale oczywiście zwlekał, bo najpierw śnieg, potem zimno, potem deszcz,  teraz znowu śnieg spadł..... Dlaczego to tak zawsze jest, że przed otrzymaniem zapłaty wszyscy chętni do współpracy, a potem  najchętniej zapomnieliby o czymś takim jak gwarancja.... :( 

Na szczęście nie spieszyliśmy się z ociepleniem dachu, bo aż strach pomyśleć co by się z wełną stało...

Teraz znowu atak zimy, na szczęście jak narazie nie przecieka tak jak za pierwszym razem, ale też i mniej śniegu na dachu no i cały czas mróz trzyma. 

3Komentarze
madic27  
Data dodania: 2013-01-25 18:08:19
zacieki,przecieki sa nieciekawe ale mam nadzieje ze uda sie je naprawić.do kasy to wszyscy sa chętni ale naprawic po sobie to cisza,heh...pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2013-01-25 19:57:27
U nas też komin cieknie, a dekarza nie widać...
odpowiedz
Data dodania: 2013-01-25 22:02:27
no to nieciekawe takie przecieki
..to ja przestaje psioczyć na swoich dekarzy bo jak na razie (tfu, tfu) mamy spokój
odpowiedz

Balkon

Blog:  wezyr
Data dodania: 2013-01-21
wyślij wiadomość

Jedyne miejsce, które będzie dużym mostkiem cieplnym to balkon. Myśleliśmy nad rozwiązaniami z schock isokorbami, ale po pierwsze strasznie drogo by to nas kosztowało, a po drugie najcieńszy isokorb potrzebuje stropu minimum 16 cm, a my mamy 15cm, więc trzebaby było kombinować. Najtańszym rozwiązaniem jest rezygnacja z balkonu, ale bez niego według mnie dom straciłby dużo na wyglądzie. 

Ostatecznie mamy dosyć cieńką płytę balkonową co daje nam miejsce do ocieplenia jej ze wszystkich stron styropianem. Przeszukuję neta, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie. Wszelkie sugestie mile widziane.

 

Rozwiązania co by ciepło było :)

Blog:  wezyr
Data dodania: 2013-01-21
wyślij wiadomość

Zdecydowaliśmy się na dom z Ytonga energo, który dodatkowo będzie jeszcze ocieplony styropianem 10cm, aby zniwelować wszelkie mostki termiczne jakie powstaną. Nadproża robiliśmy w U szalach, które mają lepszy współczynnik przenikania ciepła niż zwykły zbrojony beton.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Stopy  jak i murłatę odsunęliśmy od krawędzi ściany i włożyliśmy styropian, aby ograniczyć mostek cieplny.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Słupki podtrzymujące dach w ścianie kolankowej schowaliśmy w ytongu. W ogóle z nimi to przedziwna historia była, bo gdyby nie wykonawca to byśmy ich nie mieli i dach mógłby się nam rozjechać na boki. Jak się okazało kupiliśmy projekt z brakującymi 2 stronami (tymi gdzie były rozpisane słupki). My nie mieliśmy zielonego pojęcia że takie coś w ogóle istnieje. Co ciekawe konstruktor adaptujący dach nawet o nich nie wspomniał. Mając więc ścianę kolankową musieliśmy szybko wymyślić jakieś rozwiązanie. Najpierw Dominanta dosłała nam brakujące strony, następnie konstruktor jeszcze raz przeliczył, kierownik budowy sprawdził i mam nadzieję że dach nam teraz na głowę nie spadnie. 

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Budowa-stan surowy otwarty

Blog:  wezyr
Data dodania: 2013-01-15
wyślij wiadomość

Pod koniec sierpnia 2012 ruszyliśmy z budową. Zdecydowaliśmy się na firmę Nowy Dom Bogdanowicz. Bardzo rzeczowy i kompetentny właściciel, otwarty na nowe rozwiązania (bo my trochę nawiedzeni jesteśmy jeżeli chodzi o energooszczędność). Jego pracownicy to przeciwieństwo stereotypu budowlańca, mili, sympatyczni, kulturalni ludzie. Nie przeklinali, znali się na tym co robią i po pracy sprzątali po sobie.

Może nie jest to najtańsza firma, ale moim zdaniem za jakość pracy się płaci, ponadto za dodatkowe prace, które wyszły w trakcie budowy nie musieliśmy dopłacić ani złotówki. 

Z czystym sumieniem mogę polecić Pana Bogdanowicza i jego ekipę.

Ława fundamentowa pod kominek i ściany fundamentowe

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

wezyr
ranga - mojabudowa.pl sympatyk
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 15486
Komentarzy: 29
Obserwują: 6
On-line: 9
Wpisów: 24 Galeria zdjęć: 41
Projekt WEZYR II
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - okolica Szczecina
ETAP BUDOWY - VI - Instalacje wewnętrzne
ARCHIWUM WPISÓW
2013 lipiec
2013 maj
2013 kwiecień
2013 marzec
2013 luty
2013 styczeń

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik